Průhledný zabezpečovač

Domovní zvonky - audio a videotelefony

Systémy domovních audio a videotelefonů významně zlepšují zabezpečení a kontrolu vstupu do bytových, provozních a administrativních objektů. Základními uživatelskými součástmi těchto aplikací jsou vnitřní stanice (telefony a videotelefony) a panely tlačítek umístěné u vchodů do objektů, nebo u vnitřních dveří.

Domovní videotelefony

Adresné videotelefony

Domovní videotelefonynávštěvníkům zprostředkují komunikaci s konkrétními osobami v objektu a zároveň slouží jako malý kamerový systém. Na vstupním panelu přicházející návštěvník stisknutím příslušného tlačítka aktivuje vyzvánění na HandsFree videomonitoru adresáta. Výrobky, které dodáváme, se vyznačují moderním designem HF videotelefonů, příznivou cenou a jednoduchým (většinou 4-drátovým zapojením). Tyto jednoduché a kvalitní soupravy videotelefonů jsou vhodné především pro malé a střední aplikace počínajíce kitem pro jednoho uživatele.

Analogové domovní zvonky

Analogový systém

byl v minulosti jediné dostupné řešení komunikace v rámci objektu. Je to poměrně jednoduché zařízení, ale u velkých aplikací ne moc vhodné. Důležitou součástí jsou kabelové rozvody mezi jednotlivými komponenty. U analogových zvonků je hlavním problémem to, že ke každé vnitřní stanici musí být veden autentický kabel. Z toho vyplývá, že analogové zvonky se hodí spíše pro méně obsáhlé aplikace s nižším počtem uživatelů.

Digitální domovní zvonky

Digitální systémy

Zvonky zvonkové tabla domovních audio a videotelefonů již plně nahrazují dříve používané analogové systémy. Mají totiž oproti analogu mnohé výhody, například kvalitní přenos signálu, ochranu proti vyblokování celého systému jedním uživatelem, či absenci mohutných svazků kabelů vedených po celém objektu. Dodávají se buď v klasickém audio, nebo audio/video provedení. V praxi fungují tak, že si návštěvník v seznamu uživatelů vyhledá konkrétní osobu, číslo jí přidělené navolí na číselné klávesnici zvonkového tabla a tímto dojde ke kontaktování koncového uživatele. Vzhledem k tomu, že se používá jedna klávesnice pro všechny uživatele, odpadá tak nutnost instalace velkého množství tlačítek. Je zde i možnost instalace modulů s bezdotykovým přístupem, kódovou klávesnicí, nebo biometrickou čtečkou otisků prstů. Další velkou výhodou je jednoduchost instalace kabelových rozvodů. Připojení je realizováno pomocí jedné páteřní sběrnice o dvou až šesti vodičích (dle použité technologie), ke které se připojují jednotlivé komponenty. Odpadá tak nutnost instalovat velké svazky kabelů, což zejména u větších aplikací může činit problémy a hlavně zvýšené náklady. Z výše uvedených skutečností vyplývá, že instalace digitálních zvonkových systémů je již v převážné většině případů výhodnější, a to jak z ekonomického hlediska, tak z pohledu uživatele.

Rychlý kontakt:
Jiří Schwarzer
602 471 478
Praha 9, Zárybská 667
Praha 4, Plickova 553
Praha 2, Anglická 1
info@schwarzer.cz

Zvonkový systém
Zvonkový systém videx 4000
systém zd 1220
Optimalizace www Copyright © 2007 - 2014 Fitcentrum pilates Praha Pojištění Jablotron Bezpečnostní systém Hodinový manžel Praha