Průhledný zabezpečovač

Kamerové systémy

Kamera wide lux černá

jsou systémy sloužící pro vizuální monitorování zabezpečených objektů. Monitorování je možné v reálném čase, případně se záznamem, a to jak analogovým, tak digitálním. Velikost kamerových systémů je rozmanitá, od klasického domovního videotelefonu, až po rozvinuté systémy s desítkami komponentů a digitálním záznamem. V kombinaci s elektronickými zabezpečovacími systémy (EZS) jsou jedním z nejúčinnějších způsobů ochrany.

Analogové CCTV kamerové systémy

Kabelové rozvody
Jsou prováděny klasickým koaxiálním kabelem o impedanci 75 Ω. Pro potřeby napájení a pro případné zabezpečení kamer pomocí EZS, se přidává ještě kabel SYKFY. Zabezpečení je vhodné zejména u venkovních, kde hrozí poškození nebo odcizení kamery.

Analogové Kamery

V dnešních běžně používaných aplikacích výrazně dominují barevné analogové kamery. Důvodem je to, že neustálým vývojem stále kvalitnějších technologií v barevných kamerách, tyto již předčily citlivostí černobílé. U barevných je zcela běžné dosažení citlivosti 0,0001 LUXu. Další důvodem je to, že vybudovat barevný systém, je dnes prakticky stejně nákladné, jako vybudování černobílého. Samozřejmě stále platí, že jsou aplikace, kde je výhodnější využití kamer černobílých. Základní dostupné druhy jsou: kompaktní, venkovní bez IR, venkovní s IR, dome vnitřní, dome antivandal, speed dome, deskové, v kovovém krytu a skryté.

Záznamové zařízení
Dřívější způsoby záznamu, jako například videorekordéry VHS, jsou již minulostí. Dnešním záznamovým zařízením dominují digitální technologie. Ať se jedná o digitální videorekordér nebo záznam přímo do PC pomocí digitalizační karty, je kapacita záznamu omezena pouze velikostí příslušného harddisku. Digitální videorekordér je ekonomičtější variantou jak zaznamenávat výstupy z kamer, avšak PC systémy jsou uživatelsky příjemnější a mají mnoho přidaných funkcí. V obou případech lze využít tzv. hybridní technologii. V praxi to znamená, že lze takovéto zařízení využít k záznamu jak analogových, tak digitálních kamer. Pro PC systém musí být zvlášť vyčleněn jeden počítač.

Kamerka Vision barevná analogová

IP, digitální systémy CCTV

Výhodou IP technologií je snadná dostupnost obrazu a záznamu kdekoliv na světě pomocí internetu, možnost většího rozlišení a snadnější integrace do dalších systémů. Dále pak při připojení max. pěti kamer, je možnost využití stávajících datových sítí za předpokladu, že takovéto sítě má uživatel již vybudovány. Při instalaci větších IP sestav je velmi důležité dbát na pečlivý návrh síťové infrastruktury a kompatibilitu jednotlivých komponentů. Nevýhodou jsou vyšší pořizovací ceny.

IP Kamery

IP kamery běžně umožňují rozlišení v řádech megapixelů a na trhu jsou již i zařízení s ultravysokým rozlišením více než 20MPix. Nejobvyklejší jsou IP s rozlišením 1,3 MPix. Problémem je, že především při zhoršených světelných podmínkách se kvalitou obrazu nemohou rovnat se současnými kvalitními analogovými kamerami. Všeobecně platí, že pro dosažení stejné kvality obrazu u IP kamerky musíte vydat podstatně více prostředků než u analogové. Základní dostupné druhy jsou obdobné jako u analogových.

Záznamové zařízení

Pro záznam výstupů z IP kamer lze použít standardní PC za použití speciálního softwaru. Hojně používané jsou i síťové videorekordéry (NVR).

Rychlý kontakt:
Jiří Schwarzer
602 471 478
Praha 9, Zárybská 667
Praha 4, Plickova 553
Praha 2, Anglická 1
info@schwarzer.cz

Záznamové zařízení nuuo
Kamerové systémy čipy
Kamera vision
Optimalizace www Copyright © 2007 - 2014 Fitcentrum pilates Praha Pojištění Jablotron Bezpečnostní systém Hodinový manžel Praha